• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TNEF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TNEF. Jeżeli chcesz otworzyć plik TNEF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TNEF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Transport Neutral Encapsulation Format Microsoft

Co to jest plik TNEF?

Plik generowany przez programy pocztowe Microsoft Exchange, takie jak Outlook. Pojawia się jako załącznik poczty e-mail dla klientów poczty e-mail, którzy nie uznają własnego formatu TNEF firmy Microsoft. Może powodować wyświetlenie w e-mailu tekstu "application / ms-tnef", jeśli klient poczty e-mail nie uznaje formatowania Microsoft Exchange.

Transportu Neutral Encapsulation Pliki formatujące z rozszerzeniem ".Tnef" są rzadkie. Zamiast tego nierozpoznane wiadomości Exchange są zwykle widoczne z nazwą pliku Winmail.Dat (plik .DAT).

Jak otworzyć plik TNEF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TNEF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TNEF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TNEF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TNEF

Inne problemy z plikiem TNEF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TNEF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TNEF:

  • plik TNEF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TNEF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TNEF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik