• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TIB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TIB. Jeżeli chcesz otworzyć plik TIB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TIB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Acronis TrueImage Backup Disk Image Format Acronis

Co to jest plik TIB?

Obraz dysku utworzony przez Acronis True Image. Zawiera dokładną kopię dysku twardego, co umożliwia całkowite odzyskanie dysku twardego w przypadku awarii systemu. Może to być pojedyncza kopia zapasowa lub jedna z wielu przyrostowych kopii zapasowych.

Obrazy dysków True Image mogą być tworzone na poszczególnych komputerach za pomocą programu Acronis True Image Home lub Workstation lub za pośrednictwem sieci przy użyciu serwera Acronis True Image Enterprise Server.

Jak otworzyć plik TIB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TIB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TIB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TIB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TIB

Inne problemy z plikiem TIB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TIB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TIB:

  • plik TIB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TIB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TIB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TIB
TIB do VHDTIB do VMDK