• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TFW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TFW. Jeżeli chcesz otworzyć plik TFW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TFW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
World File For TIFF ESRI

Co to jest plik TFW?

Plik TIFF światowy używany przez aplikacje GIS. Zawiera lokalizację, skalę i rotację mapy przechowywanej w formacie TIFF. Często służy do oszczędzania lokalizacji światowej fotografii satelitarnej. Używa tego samego formatu co pliki JPEG World (.JPW).

Pliki TFW są zapisywane w formacie zwykłego tekstu. Przechowują szereg wierszy, które określają rozmiar piksela X i Y, informacje o obrotach i współrzędne świata dla lewego górnego rogu obrazu.

Pliki TFW świata nie przechowują rzeczywistych danych obrazu, ale zazwyczaj są zapisywane jako osobny plik obok pliku .TIF.

Jak otworzyć plik TFW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TFW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TFW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TFW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TFW

Inne problemy z plikiem TFW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TFW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TFW:

  • plik TFW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TFW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TFW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik