• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TFM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TFM. Jeżeli chcesz otworzyć plik TFM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TFM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Tagged Font Metric Format N/A

Co to jest plik TFM?

Plik czcionek utworzony do składowania czcionek w dokumentach TeX i LaTeX. Nie zawiera samych glifów czcionek (znaków), ale zawiera informacje o czcionce, takie jak wysokość i szerokość glifów. Wymagane przez TeX składanie i umożliwia czcionki w osobnym pliku do składu w dokumencie TeX.

Pliki TFM mogą być generowane z czcionek TrueType (.TTF) przy użyciu ttf2tfm. Mogą być także generowane z plików Adobe Font Metric (.AFM) przy użyciu afm2tfm. Oba programy są zawarte w wielu pakietach TeX i LaTeX. Inne formaty czcionek są również używane w plikach TFM, takich jak pliki METAFONT (.MF).

Jak otworzyć plik TFM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TFM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TFM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TFM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TFM

Inne problemy z plikiem TFM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TFM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TFM:

  • plik TFM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TFM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TFM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik