• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TBZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TBZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik TBZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TBZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bzip2 Compressed TAR Archive Format N/A

Co to jest plik TBZ?

Unix. Archiwum TARCE skompresowane kompresją .BZIP. Zawiera grupę plików, które są archiwizowane najpierw przy użyciu programu Unix Tar, a następnie skompresowane przez Bzip.

Bzip został zastąpiony przez jego następcę, Bzip2, który może być używany do tworzenia plików .BZ2 i .TBZ2. Niektóre pliki TBZ2 używają również standardowego rozszerzenia ".Tbz".

Jak otworzyć plik TBZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TBZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TBZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TBZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TBZ

Inne problemy z plikiem TBZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TBZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TBZ:

  • plik TBZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TBZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TBZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik