• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TAZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TAZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik TAZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TAZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TAR Compressed Archive N/A

Co to jest plik TAZ?

Archiwum Unix TAR skompresowane przy użyciu standardowego algorytmu kompresji Unixa. Skrót od ".Tar.Z", który jest kombinacją pliku .TAR i .Z. Zazwyczaj używany do archiwizacji grup plików w systemach Unix.

Z plików Tar zip używa również rozszerzenia pliku .TZ.

Jak otworzyć plik TAZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TAZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TAZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TAZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TAZ

Inne problemy z plikiem TAZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TAZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TAZ:

  • plik TAZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TAZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TAZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik