• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TARGA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TARGA. Jeżeli chcesz otworzyć plik TARGA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TARGA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Truevision TarGA Bitmap Image N/A

Co to jest plik TARGA?

Plik TARGA jest plikiem graficznym rastrowym zaprojektowanym przez firmę Truevision. Format obsługuje 8, 16, 24 lub 32 bity na piksel, maksymalnie 24 bity w przypadku kolorów RGB oraz 8-bitowego kanału alfa. Plik ten jest często używany w grach wideo do przechowywania tekstur.

Format Targa, czyli Truevision Advanced Raster Graphics Adapter, został zaprojektowany przez Truevision, a następnie nabyty przez Avid Technology.

Jak otworzyć plik TARGA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TARGA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TARGA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TARGA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TARGA

Inne problemy z plikiem TARGA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TARGA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TARGA:

  • plik TARGA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TARGA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TARGA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik