• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik TAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Commodore 64 Cassette Tape Image N/A

Co to jest plik TAP?

Obraz dysku utworzony z taśmy magazynowej sformatowanej dla systemów Commodore 64 (C64) lub ZX Spectrum. Zawiera dokładną kopię danych z taśmy w jednym pliku. Zwykle używane w grach lub innych aplikacjach.

Pliki TAP mogą być otwierane na komputerach z systemem Windows przy użyciu emulatora C64 lub ZX Spectrum.

Jak otworzyć plik TAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TAP

Inne problemy z plikiem TAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TAP:

  • plik TAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik