• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SYS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SYS. Jeżeli chcesz otworzyć plik SYS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SYS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
System Format Microsoft

Co to jest plik SYS?

Plik SYS jest plikiem systemowym używanym przez systemy operacyjne Microsoft DOS i Windows. Zawiera ustawienia i zmienne systemowe oraz funkcje służące do uruchamiania systemu operacyjnego. Pliki SYS są powszechnie używane do przechowywania sterowników urządzeń i innych podstawowych funkcji systemu Windows.

Oto kilka przykładów plików SYS: IO.SYS: zapisuje domyślne sterowniki urządzeń DOS i program inicjujący DOS. Używany przez DOS i Windows 9x. MSDOS.SYS: zawiera główny kod systemu operacyjnego dla systemu DOS, znany jako kernel systemu DOS. CONFIG.SYS: zawiera podstawowe informacje konfiguracyjne używane przez system DOS. Pliki systemowe najczęściej znajdują się w katalogu Windows instalacji systemu Windows. W szczególności wiele plików SYS jest przechowywanych w katalogu Windowswinsxs w późniejszych wersjach systemu Windows.

Jak otworzyć plik SYS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SYS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SYS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SYS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SYS

Inne problemy z plikiem SYS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SYS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SYS:

  • plik SYS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SYS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SYS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik