• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SXLS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SXLS. Jeżeli chcesz otworzyć plik SXLS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SXLS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sealed Excel Spreadsheet N/A

Co to jest plik SXLS?

Plik SXLS jest chronionym plikiem .XLS utworzonym przez oprogramowanie do ochrony dokumentów Oracle (IRM). Zawiera arkusz kalkulacyjny, który został zablokowany w formacie "zapieczętowanym", który może zostać otwarty tylko przez użytkowników z odpowiednimi poświadczeniami.

SealedMedia była oryginalnymi twórcami "zapieczętowanych" typów plików, ale zostały nabyte przez firmę Oracle. Firma wcześniej dostarczyła aplikację SealedMedia Unsealer, która mogłaby pozbyć się dokumentów. Ten program nie jest już dostępny.

Pliki SXLS można przeglądać za pomocą oprogramowania Oracle IRM Desktop, co ułatwia zarządzanie prawami autorskimi w dokumentach cyfrowych. Oprogramowanie Oracle IRM czasami integruje się ze wspólnymi aplikacjami biznesowymi, takimi jak Microsoft Office czy Lotus Notes. Dzięki tej konfiguracji pliki SXLS są wyświetlane jako zwykłe pliki XLS dla użytkownika końcowego, ale może być dodatkowa opcja "plombowanie" pliku. Zintegrowane oprogramowanie IRM ułatwia zarządzanie hostingiem, transferem i autoryzacją praw autorskich za kulisami.

Oracle IRM Desktop dodaje znak "s" na początku rozszerzenia pliku, który jest plombujący. Na przykład pliki .TXT zapieczętowane przez IRM stają się plikami .STXT.

Jak otworzyć plik SXLS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SXLS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SXLS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SXLS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SXLS

Inne problemy z plikiem SXLS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SXLS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SXLS:

  • plik SXLS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SXLS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SXLS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik