• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SWP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SWP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SWP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SWP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Swap Format Bill Joy

Co to jest plik SWP?

Zamień plik utworzony przez edytor tekstu Vi lub jeden z jego wariantów, na przykład Vim (Vi iMproved) i gVim. Przechowuje wersję odzyskiwania pliku, który jest edytowany w programie. Służy również jako plik blokady, dzięki czemu żadne inne sesje edycyjne Vi nie mogą jednocześnie zapisywać do pliku.

Pliki SWP są tworzone natychmiast, gdy rozpoczyna się sesja edycji tekstu Vi i są zapisywane w tym samym katalogu co ich oryginalny plik. Na przykład plik tekstowy o nazwie example.Txt miałby plik swap o nazwieExample.Txt.Swp.

Jeśli sesja Vi kończy się z powodu zabicia programu lub awarii, nadal pozostaje plik SWP. Umożliwia to użytkownikom odzyskanie danych przy użyciu opcji "(R) ecover" podczas otwierania oryginalnego pliku. Jeśli jednak nie ma potrzeby odzyskiwania danych, można ręcznie usunąć plik SWP, aby komunikat ostrzegawczy przestał się pojawiać.

Podczas próby otwarcia pliku, który zawiera plik wymiany, Vi dostarcza następujący komunikat: "Plik swap .Example.Txt.Swp już istnieje!" (gdzie example.Txt jest otwieranym plikiem). W tym oknie dialogowym można wybrać następujące opcje: 1) [O] pióro tylko do odczytu, 2) (E) dit, 3) (R) ecover, 4) (Q) uit lub 4) (A) bort.

Oryginalny edytor Vi został opracowany przez Bill Joy, współtwórcę Sun Microsystems.

Jak otworzyć plik SWP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SWP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SWP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SWP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SWP

Inne problemy z plikiem SWP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SWP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SWP:

  • plik SWP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SWP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SWP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik