• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SUM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SUM. Jeżeli chcesz otworzyć plik SUM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SUM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Summary Format Garmin

Co to jest plik SUM?

Plik używany przez urządzenia nawigacyjne GPS marki Garmin. Zawiera sumę kontrolną dla odpowiedniego pliku w urządzeniu, na przykład pliku mapy (.IMG) lub pliku głosowego (.VPM). Wygenerowany podczas testu diagnostycznego na urządzeniu.

Plik SUM może zostać usunięty, a urządzenie nadal będzie działać prawidłowo.

Jak otworzyć plik SUM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SUM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SUM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SUM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SUM

Inne problemy z plikiem SUM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SUM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SUM:

  • plik SUM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SUM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SUM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik