• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku STA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem STA. Jeżeli chcesz otworzyć plik STA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku STA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Abaqus/CAE Information Summary Format ABAQUS

Co to jest plik STA?

Przechowuje stan podsumowań podsumowań napisanych przez ABAQUS przy użyciu opcji analizy. ABAQUS jest programem analizy danych wykorzystywanym do analizy elementów skończonych (FEA). Przykłady zastosowań ABAQUS obejmują statyczne i dynamiczne obliczenia naprężeń, transfer ciepła i naprężenie cieplne, dyfuzję masową i analizę mechaniki pęknięć.

ABAQUS jest dostępny w następujących wersjach:

ABAQUS / Standard - dla tradycyjnych, niejawnych analiz elementów skończonych ABAQUS / Explicit - dla przejściowych dynamik i analiz quasi-statycznych ABAQUS / CAE - do modelowania i wizualizacji środowisk

Jak otworzyć plik STA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku STA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi STA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem STA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik STA

Inne problemy z plikiem STA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem STA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami STA:

  • plik STA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku STA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik STA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik