• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SQL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SQL. Jeżeli chcesz otworzyć plik SQL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SQL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Structured Query Language Data SQL Format N/A

Co to jest plik SQL?

Plik SQL jest plikiem zapisanym w języku SQL (Structured Query Language). Zawiera kod SQL używany do modyfikowania zawartości relacyjnej bazy danych. Pliki SQL mogą zawierać instrukcje tworzenia lub modyfikowania struktur bazy danych, wstawiania, aktualizacji, usuwania i innych operacji SQL.

Pliki SQL mogą być odczytywane przez dowolny program bazodanowy zgodny z SQL, w tym FileMaker, Microsoft Access i MySQL. Mogą być edytowane za pomocą dowolnego edytora tekstu.

Jak otworzyć plik SQL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SQL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SQL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SQL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SQL

Inne problemy z plikiem SQL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SQL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SQL:

  • plik SQL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SQL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SQL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SQL
SQL do PSCSQL do ACCDB