• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SpeedTree Tree Data Format Interactive Data Visualization

Co to jest plik SPT?

Zawiera dane o drzewie proceduralnym wykorzystywane przez program do modelowania drzewa SpeedTreeCAD. Zawiera informacje wymagane do budowy geometrii drzewa, a także dane dotyczące implementacji LOD, animacji wiatru i klonowania.

Pliki SPT mogą być również odczytywane przez inne programy modelowania 3D, na których są zainstalowane wtyczki SpeedTreeMAX lub SpeedTreeMAYA.

Jak otworzyć plik SPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPT

Inne problemy z plikiem SPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPT:

  • plik SPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik