• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPQ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPQ. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPQ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPQ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SPSS Database Query Format IBM

Co to jest plik SPQ?

Plik utworzony przez oprogramowanie do analizy danych statystycznych SPSS oraz oprogramowanie do analizy statystycznej. Zapisuje zapytanie do bazy danych. Określa typ bazy danych ODBC (plik eG, MS Access, dBASE, Excel), pola danych, które mają zostać wyodrębnione, oraz transformacje zapisujące dane w żądanym formacie.

Pliki SPQ umożliwiają użytkownikom SPSS zapisywanie zapytań, dzięki czemu mogą być uruchamiane wielokrotnie. Jest to użyteczne przy aktualizowaniu zbioru danych, gdy zmienia się dane w źródłowej bazie danych.

Pliki zapytań SPSS mogą być uruchamiane przy użyciu pliku & rarr. Otwórz bazę danych & rarr. Uruchom kwerendę ... Dialog. Mogą zostać utworzone w Kreatorze bazy danych, z którego można uzyskać dostęp z pliku & rarr. Otwórz bazę danych & rarr. Nowa kwerenda ... Opcja menu aplikacji.

Jak otworzyć plik SPQ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPQ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPQ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPQ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPQ

Inne problemy z plikiem SPQ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPQ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPQ:

  • plik SPQ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPQ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPQ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik