• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Serif PhotoPlus Format Serif

Co to jest plik SPP?

Obraz zapisany w naturalnym formacie obrazu PhotoPlus. Mogą zawierać warstwy, efekty warstwy, przezroczystość, tekst edytowalny i skróty. Może również zawierać dane siatki, które umożliwiają zniekształcanie części obrazu za pomocą narzędzia Warstwa siatki.

Pliki SPP są podobne do dokumentów programu Photoshop (.PSD), ale są tworzone przy użyciu programu Serif PhotoPlus.

Jak otworzyć plik SPP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPP

Inne problemy z plikiem SPP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPP:

  • plik SPP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik