• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPK. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SpyProof! Encrypted Symmetric Key Format Synology

Co to jest plik SPK?

Pakiet instalacyjny używany przez DiskStation Manager (DSM), system operacyjny opracowany przez firmę Synology do użytku z ich urządzeniami NAS. Mogą zawierać programy lub inne składniki oprogramowania rozszerzające podstawowe oprogramowanie DSM. Może być zainstalowany przy użyciu Menedżera pakietów DSM, który jest dostępny z oprogramowaniem sprzętowym DSM w wersji 722 i nowszych.

Pliki SPK są zapisywane w formacie .TAR. Dlatego też można je otworzyć za pomocą dowolnego edytora danych TAR.

Jak otworzyć plik SPK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPK

Inne problemy z plikiem SPK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPK:

  • plik SPK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik