• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPEC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPEC. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPEC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPEC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RPM Specification Format N/A

Co to jest plik SPEC?

Plik używany przez rpmbuild, program służący do tworzenia pakietów .RPM (Red Hat Package Manager), które służą do instalowania programów Linux. Zawiera nazwę pakietu, wersję, informacje o prawach autorskich, podsumowanie, odniesienia do plików programu oraz instrukcje dotyczące tworzenia i instalowania pakietu.

Pliki SPEC można tworzyć i edytować za pomocą dowolnego edytora tekstu.

Jak otworzyć plik SPEC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPEC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPEC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPEC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPEC

Inne problemy z plikiem SPEC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPEC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPEC:

  • plik SPEC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPEC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPEC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik