• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPE. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinSpec CCD Capture Format Roper Scientific

Co to jest plik SPE?

Zawiera dane obrazu zapisane na matrycy CCD kamery PIXIS lub innego urządzenia firmy Princeton Instruments. Może być analizowany i modyfikowany przy użyciu oprogramowania WinSpec lub WinView firmy Roper Scientific.

Jak otworzyć plik SPE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPE

Inne problemy z plikiem SPE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPE:

  • plik SPE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik