• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPARSEIMAGE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPARSEIMAGE. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPARSEIMAGE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPARSEIMAGE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple MAC OS X Sparse Disk Image Format Apple

Co to jest plik SPARSEIMAGE?

Typ pliku obrazu dysku utworzony przy użyciu programu narzędziowego Apple Disk Utility (dołączonego do systemu Mac OS X). Podobne do standardowego pliku obrazu dysku Apple (.DMG), ale zajmuje tylko ilość miejsca na danych zawartych w obrazie dysku.

Aby utworzyć niewielki plik obrazu, kliknij przycisk "Nowy obraz" w programie Disk Utility. Następnie wybierz "dyskretny obraz dysku" z menu rozwijanego Image Format.

Funkcja FileVault firmy Apple początkowo używała zaszyfrowanych niewielkich plików graficznych w celu zabezpieczenia katalogu domowego użytkownika. Nowsze wersje FileVault używają formatu .SPARSEBUNDLE.

Jak otworzyć plik SPARSEIMAGE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPARSEIMAGE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPARSEIMAGE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPARSEIMAGE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPARSEIMAGE

Inne problemy z plikiem SPARSEIMAGE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPARSEIMAGE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPARSEIMAGE:

  • plik SPARSEIMAGE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPARSEIMAGE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPARSEIMAGE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik