• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk Sampled Station List Format MakeMusic

Co to jest plik SMP?

Plik muzyczny używany przez SmartMusic, aplikacja do ćwiczeń muzycznych dla zespołu, orkiestry i głosu. Zapisuje akompaniament, który można wykorzystać do ćwiczeń solówek i innych części muzycznych. Zawiera informacje o muzyce blotniczej i można je wykorzystać do oceny. Zastąpiony przez .SMPX w Finale 2014.

Pliki SMP mogą być eksportowane z oprogramowania notacji muzycznej Finale.

Jak otworzyć plik SMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SMP

Inne problemy z plikiem SMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SMP:

  • plik SMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik