• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SMIL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SMIL. Jeżeli chcesz otworzyć plik SMIL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SMIL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Synchronized Multimedia Integration Language Format SYMM Working Group

Co to jest plik SMIL?

Prezentacja multimedialna napisana w Synchronized Multimedia Integration Language (SMIL), która jest podobna do HTML. Służy do tworzenia pokazów slajdów audiowizualnych i prezentacji. Może zawierać tekst i odniesienia do strumieniowego przesyłania plików audio i wideo.

Format SMIL jest obsługiwany przez różne telefony Nokia, takie jak telefony Nokia 6600, 3560 i inne 60 (S60). Pliki SMIL mogą być tworzone i otwierane przez aplikację Messaging dołączoną do oprogramowania telefonu.

Dodatkowe informacje o formacie SMIL można znaleźć na stronie internetowej W3C.

Jak otworzyć plik SMIL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SMIL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SMIL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SMIL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SMIL

Inne problemy z plikiem SMIL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SMIL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SMIL:

  • plik SMIL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SMIL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SMIL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik