• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SMALI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SMALI. Jeżeli chcesz otworzyć plik SMALI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SMALI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Android Smali Assembly Language Developer Format Google

Co to jest plik SMALI?

Plik dewelopera napisany w Smali, języku montażu używanego przez Android Dalvik Virtual Machine. Zazwyczaj tworzone przez dekompilowanie plików .DEX (Dalvik Executable), które są plikami wykonywalnymi zawartymi w aplikacjach na Androida (pliki .APK). Zazwyczaj używany do kontroli niskopoziomowej zawartości aplikacji na Androida lub do włamywania aplikacji na Androida.

Możesz dekompilować plik DEX w odpowiednie pliki SMALI za pomocą baksmali, programu dołączonego do pakietu smali. Do odczytywania plików SMALI znajduje się dodatek wyróżniający składnię Smali dla Notatnika ++ rozprowadzany przez bloga Android Cracking.

"Smali" oznacza asembler w języku islandzkim. Islandia ma wieś Dalvik, z której pochodzi maszyna wirtualna Dalvik. Podobnie, "Baksmali" oznacza demontaż.

Jak otworzyć plik SMALI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SMALI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SMALI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SMALI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SMALI

Inne problemy z plikiem SMALI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SMALI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SMALI:

  • plik SMALI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SMALI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SMALI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik