• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SM. Jeżeli chcesz otworzyć plik SM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ScriptMaker Script Format StepMania

Co to jest plik SM?

Format pliku piosenki używany przez StepMania, gra taneczna i rytmiczna, która obsługuje wejście padu tańca. Zawiera informacje o utworze i odniesienia do plików muzycznych i graficznych. Może być użyty do tańca, pompy, bicia i gitary.

Pliki SM są zapisywane w formacie tekstowym i zawierają kilka linii zaczynających się od "#", a następnie określonego znacznika. Przykładami znaczników są TYTUŁ, ARTYKUŁ, TŁO, MUZYKA i BPMS. Po każdym znaczniku następuje wartość, na przykład nazwa, numer lub nazwa pliku.

Jak otworzyć plik SM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SM

Inne problemy z plikiem SM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SM:

  • plik SM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik