• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SLN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SLN. Jeżeli chcesz otworzyć plik SLN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SLN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Solution Format Microsoft

Co to jest plik SLN?

Plik SLN jest plikiem struktury wykorzystywanym do organizacji projektów w programie Microsoft Visual Studio. Zawiera on tekstowe informacje o środowisku projektu i stanie projektu.

Odczytuje się z pliku SLN po otwarciu informacje przedprofilowe, projektowe i postSolution. Te dane służą do załadowania rozwiązania, projektów w ramach rozwiązania i wszelkich utrzymywanych informacji dołączonych do rozwiązania.

Pliki SLN są podobne do plików grupy programów Windows (.VBG) używanych przez program Visual Basic.

Jak otworzyć plik SLN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SLN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SLN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SLN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SLN

Inne problemy z plikiem SLN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SLN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SLN:

  • plik SLN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SLN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SLN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik