• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SITX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SITX. Jeżeli chcesz otworzyć plik SITX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SITX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
StuffIt Archive Format Smith Micro

Co to jest plik SITX?

Plik SITX to skompresowany plik zapisany w formacie archiwum Stuffit X, domyślnym formacie używanym przez StuffIt 7.0 i nowszych. Posiada specjalną technologię kompresji ATOM firmy Smith Micro i oferuje do 20% większą kompresję niż standardowe archiwa Stuffit (.SIT).

Format SITX obsługuje długie nazwy plików, zachowanie uprawnień do plików UNIX (iE OS X) i Windows oraz korektę błędów, która ustala błędy transmisji danych. Obsługuje również ochronę haseł przy użyciu 512-bitowego szyfrowania RC4 lub innych metod szyfrowania, w tym AES, DES i Blowfish. Wersja 9 i późniejsze zapewniają 15-30% kompresję obrazów JPEG.

StuffIt był wcześniej opracowany przez Allume Systems (wcześniej Aladdin Systems), ale jest obecnie opracowywany i rozpowszechniany przez Smith Micro.

Jak otworzyć plik SITX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SITX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SITX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SITX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SITX

Inne problemy z plikiem SITX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SITX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SITX:

  • plik SITX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SITX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SITX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik