• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SIT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SIT. Jeżeli chcesz otworzyć plik SIT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SIT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
StuffIt Expander Archive Format Smith Micro

Co to jest plik SIT?

Skompresowany plik "wypchany" przez program Smith Micro StuffIt. Wspólny format kompresji plików używany w systemach Macintosh. Początkowo tylko dla komputerów Mac, a teraz jest to platforma wieloplatformowa, co oznacza, że ​​pliki SIT można tworzyć i otwierać na obu platformach Macintosh i Windows.

Stuffit był wcześniej opracowany przez Allume Systems (wcześniej Aladdin Systems), ale jest obecnie opracowywany i rozpowszechniany przez Smith Micro.

Jak otworzyć plik SIT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SIT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SIT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SIT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SIT

Inne problemy z plikiem SIT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SIT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SIT:

  • plik SIT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SIT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SIT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik