• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SIG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SIG. Jeżeli chcesz otworzyć plik SIG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SIG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office OneNote Signature Format N/A

Co to jest plik SIG?

Plik SIG to mały plik tekstowy, który może być automatycznie dołączony do końca wiadomości e-mail. Zawiera nazwę nadawcy i adres e-mail. Pliki SIG są obsługiwane przez większość programów pocztowych i mogą być wybrane z poziomu okna dialogowego "Utwórz nowe".

W zależności od kontekstu pliki SIG mogą zawierać więcej niż tylko nazwę i adres e-mail nadawcy. W e-mailach związanych z pracą podpis może również zawierać nazwę firmy danej osoby, tytuł osoby i numery telefonów kontaktowych. W nieformalnych e-mailach niektórzy ludzie decydują się dodać cytat lub werset biblijny do swojego podpisu elektronicznego.

Jak otworzyć plik SIG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SIG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SIG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SIG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SIG

Inne problemy z plikiem SIG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SIG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SIG:

  • plik SIG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SIG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SIG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik