• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SHG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SHG. Jeżeli chcesz otworzyć plik SHG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SHG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Segmented Hypergraphics Bitmap Format Microsoft

Co to jest plik SHG?

Obraz bitmapowy zawierający "hotspot" używany przez Microsoft WinHelp. Niektóre obszary zdjęcia można kliknąć, aby przejść do innych tematów pomocy. Podobny do obrazu sieci Web, który używa pliku .MAP do definiowania obszarów klikalnych.

Pliki SHG są kompilowane przez kompilator plików Pomocy systemu Windows (hc.Exe) i są odwoływane przez program Microsoft WinHelp. Nie należy otwierać ręcznie.

Jak otworzyć plik SHG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SHG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SHG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SHG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SHG

Inne problemy z plikiem SHG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SHG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SHG:

  • plik SHG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SHG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SHG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik