• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SHD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SHD. Jeżeli chcesz otworzyć plik SHD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SHD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Shadow Spooler Format Microsoft

Co to jest plik SHD?

Plik utworzony przez system Windows, gdy użytkownik składa zadanie drukowania. Zapisuje informacje o nagłówku dla zadania drukowania, ale nie przechowuje faktycznych buforowanych dokumentów. Zezwala na "shadowed" w zadaniu zadania drukowania, aby zadanie można było ponownie przesłać ponownie, jeśli nastąpi przerwa.

Pliki SHD są tworzone obok plików .SPL, które zawierają buforowane dane wydruku. Zarówno pliki SHD, jak i SPL są zapisywane do następującego katalogu po przesłaniu zadania drukowania: C: WindowsSystem32spoolPRINTERS.

Jak otworzyć plik SHD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SHD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SHD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SHD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SHD

Inne problemy z plikiem SHD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SHD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SHD:

  • plik SHD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SHD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SHD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik