• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SHB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SHB. Jeżeli chcesz otworzyć plik SHB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SHB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Shortcut Into A Document Microsoft

Co to jest plik SHB?

Skrót, który otwiera określony dokument w systemie Windows po dwukrotnym kliknięciu. Uruchomiony przez program obsługi obiektów złomu powłoki systemu Windows (shscrap.Dll). Podobny do pliku .LKK, ale nie tak powszechnie używany. Znany również jako "skrót systemu Windows do dokumentu".

Nie otwieraj plików SHB otrzymanych jako załączniki poczty e-mail. Mogą być wykorzystane do otwierania wirusów lub innych szkodliwych programów.

Jak otworzyć plik SHB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SHB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SHB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SHB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SHB

Inne problemy z plikiem SHB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SHB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SHB:

  • plik SHB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SHB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SHB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik