• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SGZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SGZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik SGZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SGZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sigza’s SigzaLock Encrypted Format Sigza Authentication Systems

Co to jest plik SGZ?

Plik utworzony przez oprogramowanie szyfrowania SigzaLock. Przechowuje szyfrowaną wersję pliku, na przykład dokument Word (.DOCX) lub PowerPoint (.PPTX) i może być odszyfrowany tylko przez oprogramowanie SigzaLock. Służy do bezpiecznego przechowywania lub przenoszenia plików.

Począwszy od 2014 r. Rozszerzenie pliku SGZ zostało zmienione na .SAFE. SigzaLock przestaje obowiązywać.

Jak otworzyć plik SGZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SGZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SGZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SGZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SGZ

Inne problemy z plikiem SGZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SGZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SGZ:

  • plik SGZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SGZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SGZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik