• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SGML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SGML. Jeżeli chcesz otworzyć plik SGML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SGML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Standard Generalized Markup Language Format N/A

Co to jest plik SGML?

Dokument napisany w standardowym uogólnionym języku znaczników (SGML). Zawiera tagi opisujące strukturę i treść informacji. Może zawierać wiele rodzajów informacji, takich jak tekst, grafikę, informacje o bazie danych, a nawet dane audio i wideo.

Pliki SGML są podobne do plików .XML w tym, że odwołują się do plików definicji typu dokumentu (.DTD), które opisują znaczniki używane w dokumencie.

Jak otworzyć plik SGML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SGML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SGML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SGML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SGML

Inne problemy z plikiem SGML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SGML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SGML:

  • plik SGML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SGML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SGML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik