• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SVG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SVG. Jeżeli chcesz otworzyć plik SVG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SVG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XML Based Vector Graphics Format Adobe Systems

Co to jest plik SVG?

Plik SVG jest plikiem graficznym, który używa dwuwymiarowego formatu grafiki wektorowej stworzonego przez Konsorcjum WWW (W3C). Opisuje obrazy za pomocą formatu tekstu, który jest oparty na XML. Pliki SVG są opracowywane jako standardowy format wyświetlania grafiki wektorowej w internecie.

Format SVG jest otwartym standardem opracowanym w ramach konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium), a Adobe odgrywa istotną rolę. Obrazy SVG można tworzyć i eksportować z programów Adobe Creative Suite, takich jak Illustrator czy GoLive.

Format SVG nie jest obsługiwany przez Adobe Photoshop, Photoshop Elements i InDesign. Można jednak otworzyć pliki SVG w tych programach przy użyciu zestawu SVG dla dodatku Adobe CS, opracowanego przez firmę Scand.

Więcej informacji na temat formatu SVG można znaleźć na stronie informacji o skalowalnej grafiki wektorowej firmy Adobe.

Jak otworzyć plik SVG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SVG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SVG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SVG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SVG

Inne problemy z plikiem SVG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SVG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SVG:

  • plik SVG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SVG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SVG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SVG
SVG do PDFSVG do EMFSVG do EMZSVG do EPFSVG do ICON