• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SDZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SDZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik SDZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SDZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Spring RTS Engine Data Format Spring

Co to jest plik SDZ?

Plik używany przez gry opracowane ze Springem, silnik do gier w czasie rzeczywistym (RTS). Zapisuje pliki z gier w skompresowanym formacie ZIP, ale używa rozszerzenia ".Sdz". Służy do tworzenia map, grafik, komputerowych sztucznych algorytmów (AI) (plików .LUA) i innych treści gry.

Ponieważ pliki SDZ korzystają z formatu ZIP, można je otworzyć za pomocą dowolnego narzędzia do Zip-dekompresyjnego.

Jak otworzyć plik SDZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SDZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SDZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SDZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SDZ

Inne problemy z plikiem SDZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SDZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SDZ:

  • plik SDZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SDZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SDZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik