• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SDEF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SDEF. Jeżeli chcesz otworzyć plik SDEF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SDEF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AppleScript Dictionary Scripting Definition Apple

Co to jest plik SDEF?

Plik słownika XML utworzony dla skryptów napisanych w języku AppleScript. Zawiera słownik terminów, obejmujący klasy (rzeczowniki), właściwości (przymiotniki), komendy (czasowniki) i parametry (przymiotniki). Przechowuje terminologię używaną do komunikowania się z programem znajdującym się pod kontrolą przez skrypt.

Słowniki AppleScript przechowują terminologię w formacie podobnym do języka ludzkiego. Z tego powodu autorzy skryptów mogą pisać skrypty za pomocą terminów zdefiniowanych przez programistów, które są łatwe do zrozumienia. Pliki SDEF można tworzyć i edytować za pomocą edytora AppleScript, dołączonego do systemu Mac OS X.

AppleScript to język skryptowy wbudowany w system Mac OS X, który służy do automatyzacji powtarzających się zadań, tworzenia skrótów i tworzenia niestandardowych aplikacji. Pliki SDEF można używać do wprowadzania niestandardowych instrukcji do AppleScript.

Edytor AppleScript był wcześniej nazywany "edytorem skryptów" w systemie Mac OS X 10.5 (Leopard) i starszym. Program został zmieniony na "AppleScript Editor", gdy uruchomiono system Mac OS X 10.6 (Snow Leopard).

Jak otworzyć plik SDEF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SDEF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SDEF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SDEF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SDEF

Inne problemy z plikiem SDEF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SDEF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SDEF:

  • plik SDEF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SDEF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SDEF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik