• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCU. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ColoRix Bitmap Image RIX Softworks

Co to jest plik SCU?

Wykres bitmapowy używany przez ColoRIX, program malarski MS-DOS opracowany przez firmę RIX Softworks w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Zapisuje grafikę rastrową. Nadal można oglądać za pomocą narzędzia do przeglądania obrazów z wieloma platformami XnView.

Jak otworzyć plik SCU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCU

Inne problemy z plikiem SCU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCU:

  • plik SCU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik