• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCRIPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCRIPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCRIPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCRIPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Generic Script Format N/A

Co to jest plik SCRIPT?

Skrypt, który może być napisany w jednym z wielu języków skryptowych. Zazwyczaj zawierają zmienne i funkcje, które można uruchamiać przy użyciu odpowiedniego silnika skryptowego.

Typowe języki skryptowe to: JavaScript (.JS), VBScript (.VBS), AppleScript (.SCPT), PHP (.PHP) i ASP (.ASP). Pliki skryptów można zazwyczaj otwierać i edytować za pomocą edytora tekstowego. Aby wykonać skrypt, rozszerzenie pliku może wymagać zmiany w domyślnym rozszerzeniu języka skryptowego.

Jak otworzyć plik SCRIPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCRIPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCRIPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCRIPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCRIPT

Inne problemy z plikiem SCRIPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCRIPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCRIPT:

  • plik SCRIPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCRIPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCRIPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik