• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCRATCH

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCRATCH. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCRATCH, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCRATCH

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Scratch Finished Product Format MIT

Co to jest plik SCRATCH?

Program utworzony za pomocą Scratch, edukacyjnej platformy tworzenia oprogramowania stworzonej w MIT. Przechowywanie kodu źródłowego zapisanego w języku programowania Scratch. Służy do zapisywania prostych gier i interaktywnych aplikacji.

Mimo, że rozszerzenie SCRATCH zostało użyte w przypadku wcześniejszych wersji z zarysowaniami, rozszerzenie .SB jest obecnie rozszerzeniem stosowanym w projektach Scratch.

Jak otworzyć plik SCRATCH?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCRATCH jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCRATCH z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCRATCH którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCRATCH

Inne problemy z plikiem SCRATCH

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCRATCH nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCRATCH:

  • plik SCRATCH którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCRATCH z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCRATCH nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik