• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCR. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Screensaver Format Microsoft

Co to jest plik SCR?

Plik programu Screensaver dla systemu Windows, zwykle przechowywany w głównym katalogu systemu Windows. Może być uruchamiany automatycznie, gdy komputer jest nieaktywny przez kilka minut (ustawienia niestandardowe można skonfigurować za pomocą panelu sterowania wygaszacza ekranu).

Wygaszacze ekranu to pliki wykonywalne, które działają po otwarciu. Mogą wyświetlać animacje graficzne lub tekstowe, odtwarzać pokazy slajdów, animację lub filmy i mogą zawierać efekty dźwiękowe.

Jak otworzyć plik SCR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCR

Inne problemy z plikiem SCR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCR:

  • plik SCR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik