• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCPTD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCPTD. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCPTD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCPTD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AppleScript Script Bundle Apple, Inc.

Co to jest plik SCPTD?

Skrypt skompilowany przez edytor AppleScript. Edytor skryptów, który używa języka AppleScript, języka skryptowego automatyzacji. Zawiera skompilowany skrypt.

Aby zapisać skompilowany skrypt (plik SCPTD), wykonaj następujące kroki: Wybierz Plik i rarr. Zapisać. Wybierz żądaną lokalizację, aby zapisać plik. Po otwarciu okna wybierz "skrypt" z menu podręcznego Format pliku. Nazwij skrypt (powinien mieć rozszerzenie pliku SCPTD) i wybierz Zapisz.

Podczas zapisywania pliku SCPTD można wybrać opcję Tylko uruchomić, aby skompilowany skrypt działał po dwukrotnym kliknięciu. Jeśli wybierzesz tę opcję, nie będziesz w stanie jej ponownie edytować.

Plik SCPTD to zapisana skompilowana wersja pliku .SCPT.

Jak otworzyć plik SCPTD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCPTD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCPTD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCPTD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCPTD

Inne problemy z plikiem SCPTD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCPTD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCPTD:

  • plik SCPTD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCPTD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCPTD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik