• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AppleScript Script Format Apple

Co to jest plik SCPT?

Plik SCPT jest skompilowanym skryptem utworzonym za pomocą edytora skryptów firmy Apple. Jest napisany w języku AppleScript, języka skryptowego automatyzacji używanym przez komputery Mac. Pliki SCPT mogą być zapisywane ręcznie lub generowane przez akcje zapisu.

Ukończone skrypty AppleScript można skompilować w programach wykonywalnych lub uruchamiać je w aplikacji Edytor skryptów.

AppleScript został wprowadzony w 1993 roku, kiedy wydano system 7.1.1 z klasycznego Mac OS. Jest wbudowany we wszystkie wersje macOS (OS X) i jest używany przez użytkowników końcowych głównie do sterowania aplikacjami i dostępu do lub modyfikowania danych i dokumentów w systemie operacyjnym. Jednak przeciętni użytkownicy systemu MacOS nigdy nie zobaczy pliku SCPT.

Możesz edytować pliki SCPT za pomocą AppleScript, który jest edytorem dołączonym do macOS. Program jest wyposażony w funkcje debugowania i może obsługiwać inne pliki AppleScript, takie jak .APPLESCRIPT i .SCPTD.

Jak otworzyć plik SCPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCPT

Inne problemy z plikiem SCPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCPT:

  • plik SCPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik