• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCN. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Game Scenario Format Microsoft

Co to jest plik SCN?

Plik scenariusza używany przez Age of Mythology, gra strategiczna w czasie rzeczywistym, w której gracze uczestniczą w mitologicznych kampaniach, kontrolując jednostki i oddziały. Zawiera mapę kampanii z terenem, jednostkami, lokalizacjami startowymi gracza i warunkami zwycięstwa.

Pliki SCN przechowują wstępnie zainstalowaną i niestandardową zawartość scenariusza. Znajdują się one w folderze "scenariusz" w ramach instalacji Age of Mythology. Scenariusze niestandardowe można tworzyć w edytorze scenariuszy Age of Mythology.

Firma Microsoft Age of Empires korzysta również z plików SCN.

Jak otworzyć plik SCN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCN

Inne problemy z plikiem SCN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCN:

  • plik SCN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik