• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCHEMATIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCHEMATIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCHEMATIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCHEMATIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MCEdit Schematic Format MCEdit

Co to jest plik SCHEMATIC?

Plik szablonu używany przez program MCEdit, program służący do tworzenia poziomów dla Minecraft, gra budowy piaskownicy 3D. Zapewnia układ bloków niestandardowych, które stanowią część poziomu. Może być stosowany do przechowywania dowolnego typu obiektów poziomych, w tym budynków, zbiorników wodnych i mobów.

Pliki SCHEMATIC można otworzyć w MCEdit, wybierając przycisk Import podczas edycji poziomu. Ponadto schemat może zostać wyeksportowany przez wybranie "Eksportuj schemat", a wybrane jest narzędzie Zaznaczanie.

Jak otworzyć plik SCHEMATIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCHEMATIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCHEMATIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCHEMATIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCHEMATIC

Inne problemy z plikiem SCHEMATIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCHEMATIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCHEMATIC:

  • plik SCHEMATIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCHEMATIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCHEMATIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik