• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCHEMAS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCHEMAS. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCHEMAS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCHEMAS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GConf Schema Definition Format The GNOME Project

Co to jest plik SCHEMAS?

Plik używany przez GConf, narzędzie konfiguracyjne GNOME Desktop. Zawiera specyfikacje dotyczące sposobu definiowania klawiszy preferencji aplikacji, ale nie zawiera rzeczywistych preferencji aplikacji. Umożliwia generowanie ustawień aplikacji w ramce GConf. Zapisano do katalogu / etc / gconf / schemas / i często instalowane razem z pakietami aplikacji.

Preferencje używane w ramce GConf są używane do zapamiętywania ustawień użytkownika specyficznych dla aplikacji. Na przykład preferencja aplikacji może przechowywać domyślną czcionkę dla edytora tekstu lub może pamiętać, aby wyłączyć wiadomość ostrzegawczą po sprawdzeniu przez użytkownika opcji "Nie pokazuj tej wiadomości ponownie".

Schematy GConf są generowane z plików definicji SCHEMAS. Z tego powodu pliki SCHEMAS nie zawierają własnych preferencji.

Jak otworzyć plik SCHEMAS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCHEMAS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCHEMAS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCHEMAS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCHEMAS

Inne problemy z plikiem SCHEMAS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCHEMAS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCHEMAS:

  • plik SCHEMAS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCHEMAS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCHEMAS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik