• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Scribus Document Format Intuit

Co to jest plik SCD?

Plik harmonogramu podatkowego eksportowany przez oprogramowanie do przygotowania podatków TurboTax. Zawiera pełną listę formularzy i harmonogramów podatkowych obsługiwanych przez wersję TurboTax, która wyeksportowała plik. Zapisany w formacie zwykłego tekstu, który można przeglądać w edytorze tekstowym.

TuboTax zapisuje eksportowane pliki SCD z domyślną nazwą pliku "tax.Scd". Ten plik może zostać zaimportowany do Quicken przy użyciu funkcji Tax Planner. Importowanie pliku SCD z wersji TurboTax zapewnia, że ​​firma Quicken zaimportuje wszystkie konieczne formularze podatkowe.

Jak otworzyć plik SCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCD

Inne problemy z plikiem SCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCD:

  • plik SCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik