• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCAD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCAD. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCAD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCAD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenSCAD CAD Model Format OpenSCAD

Co to jest plik SCAD?

Plik CAD utworzony przez OpenSCAD, darmowy program do modelowania CAD. Zapisano w formacie zwykłego tekstu i zawiera składnię napisaną w języku OpenSCAD. Określa geometrię obiektu i pozycjonowanie. Służy do renderowania różnych projektów 2D i 3D CAD.

Jak otworzyć plik SCAD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCAD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCAD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCAD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCAD

Inne problemy z plikiem SCAD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCAD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCAD:

  • plik SCAD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCAD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCAD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik