• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SC2REPLAY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SC2REPLAY. Jeżeli chcesz otworzyć plik SC2REPLAY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SC2REPLAY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Starcraft 2 Game Replay Format Blizzard Entertainment

Co to jest plik SC2REPLAY?

Plik odtworu misji zapisany przez StarCraft II: Wings of Liberty (SC2), gra strategiczna w czasie rzeczywistym (RTS), w której gracze rywalizują ze sobą jako rasy Terran, Protoss i Zerg. Zawiera sekwencję zdarzeń, które rozgrywane są podczas gry niestandardowej dla jednego gracza lub gry wieloosobowej. Zawiera nazwę powtórzenia, czas trwania, wersję oprogramowania i datę ponownego nagrania. Służy do przeglądu strategii, a także dzielenia się wynikami konkursów z innymi na Battle.Net i inne strony internetowe.

Aby otworzyć pobrany plik SC2REPLAY, możesz kliknąć dwukrotnie plik i otworzyć go ręcznie lub najpierw umieścić plik w jednym z następujących katalogów, a następnie otworzyć go z menu Replay w StarCraft II:

Folder powtórnego odtwarzania systemu Windows SC2: [użytkownik] DocumentsStarCraft IIAccounts ... Replays

Folder powtarzania programu Mac OS X SC2 (zaktualizowany przez Blizzard we wrześniu 2010 r.): [Użytkownik] / Dokumenty / Blizzard / StarCraft II / Accounts /.../ Replays /

Aby utworzyć plik odtworzeniowy, wybierz opcję "Zapisz powtórkę" w programie StarCraft II po zakończeniu jednej lub wieloosobowej gry. Istnieje wiele podkatalogów dla różnych zapisywanych typów powtórzeń. Na przykład VersusAI służy do odtwarzania z komputerem. Każdy z podkatalogów można przeglądać z poziomu programu.

Aby odtworzyć powtórkę, kliknij menu Replay na profilu gry użytkownika. Replays są podzielone na kategorie Recent, Multiplayer, Versus AI i Challenge. W kategorii Multiplayer, Versus AI i Challenge użytkownicy mogą tworzyć nowe podfoldery, aby zorganizować ich powtórki. StarCraft II automatycznie zapisuje ostatnie dziesięć gier odtwarzanych w folderze Ostatnie.

Podczas oglądania powtarzania SC2 można przyspieszyć lub spowolnić odtwarzanie, a także cofnąć się do dowolnego miejsca na osi czasu odtwarzania (UWAGA: nie można przeskakiwać do przodu, ponieważ powtórka musi przejść kolejno przez etapy odtwarzania). Możesz też obejrzeć powtórkę z perspektywy każdego z graczy, która obejmuje "mgłę wojny". Użytkownicy mogą również poruszać się po mapie, wybierać jednostki i włączać statystyki, takie jak liczba jednostek, poziom zaawansowania technologii i liczba ocen APM (akcje na minutę).

Pliki SC2REPLAY nie zawierają rzeczywistych danych wideo. Zawierają tylko akcje, ruchy i stan mapy podczas rozgrywki. W ten sposób pliki mogą pozostać stosunkowo małe w porównaniu do odpowiednika pliku wideo. Ta technika przechowywania umożliwia użytkownikom kliknięcie jednostek, struktur i dopasowanie statystyk podczas powtórek. Ma to jednakże ograniczenie, że widzowie nie mogą przeskoczyć do przodu na osi czasu bez powtórnego odtwarzania sekwencji zdarzeń.

Pliki SC2REPLAY nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi wersjami oprogramowania. Na przykład rejony zapisane w wersji testowej beta StarCraft II nie są odtwarzane w oficjalnej wersji wydanej. Dlatego, aby odtwarzać starsze odtwarzacze, musisz używać odpowiedniej wersji oprogramowania. StarCraft, poprzednik StarCraft II, przechowuje pliki odtworzone z rozszerzeniem .REP.

Jak otworzyć plik SC2REPLAY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SC2REPLAY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SC2REPLAY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SC2REPLAY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SC2REPLAY

Inne problemy z plikiem SC2REPLAY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SC2REPLAY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SC2REPLAY:

  • plik SC2REPLAY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SC2REPLAY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SC2REPLAY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik