• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SBN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SBN. Jeżeli chcesz otworzyć plik SBN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SBN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcView Spatial Index For Read-write Shapefiles ESRI

Co to jest plik SBN?

Plik używany przez oprogramowanie ESRI ArcGIS do mapowania przestrzennego. Zapisuje dwójkową reprezentację informacji o kształcie przechowywanych w pliku .SHP. Zapisano plik indeksu .SBX, który łącznie zawiera indeks kształtu. Zawiera informacje przyspieszające zapytania przestrzenne w formularzach kształtowych.

Pliki SBN przechowują informacje o kształcie w wielu mniejszych prostokątach. Każdy prostokąt ma własne właściwości, które można dopasować do kryteriów wyszukiwania przestrzennego. Informacje o podzielonych kształtach i format binarny umożliwiają szybsze zapytania. Ponieważ wszystkie dane kształtu są przechowywane w oddzielnym pliku SHP, pliki SBN nie są potrzebne do wyszukiwania i analizowania informacji o kształcie.

Format SBN jest używany tylko przez oprogramowanie ESRI.

Jak otworzyć plik SBN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SBN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SBN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SBN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SBN

Inne problemy z plikiem SBN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SBN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SBN:

  • plik SBN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SBN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SBN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik